O mnie.

Urodziłam się 04.02.1987 roku w Kaliszu. Swoją przygodę z kolarstwem rozpoczęłam w wieku 8 lat. Na swój pierwszy trening wybrałam się wraz ze starszym bratem, który wówczas trenował już kolarstwo w klubie znajdującym obok mojej rodzinnej miejscowości, w Koźminku.

Dyscyplina ta bardzo mi się spodobała. Już podczas pierwszych zawodów, okazało się że mam nieprzeciętne predyspozycję i talent, aby uprawiać tę właśnie dyscyplinę sportową. Szybko stałam się jedną z najlepszych zawodniczek w kraju zarówno w kolarstwie szosowym, torowym jaki i górskim.

Jako pierwszoroczna juniorka debiutując podczas Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy wywalczyłam w obu tych zawodach wysokie 4 miejsce.

Po tym sezonie dostałam powołanie do Reprezentacji Polskiej Kadry Narodowej w kolarstwie górskim oraz podpisałam swój pierwszy zawodowy kontrakt z grupą Lotto PZU S.A na dobre rozpoczynając swoją zawodową sportową karierę.

Następnie, przyszły kolejne sukcesy na arenie światowej a z tym powołanie do Polskiej Kadry Olimpijskiej. Przez ten czas miałam zaszczyt reprezentować nasz kraj podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie gdzie wywalczyłam wysokie 7 miejsce oraz Igrzysk Olimpijskich w Pekinie gdzie zajęłam miejsce 10.

Ponadto dla Polskiego Kolarstwa wywalczyłam 6 medali Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy oraz tytuł Mistrzyni Świata.