Rowerowe trasy, full i rowerowy fun!

Rowerowe trasy, full i rowerowy fun ..

W napływie obowiązków i innych różnych rzeczy, bardziej lub mniej związanych ze sportem, trochę brakuje czasu na rower. Na tyle mocno, iż  tuż po spotkaniu późnym popołudniem zapakowawszy rower do auta, wybrałam się do Sobótki. Nie ma co ukrywać Sobótka oraz Przełęcz Tąpadła  to zbawienne miejsce dla rowerowego i aktywnego Wrocławia. Urocze miejsce oferujące sporo atrakcji w tym wiele tras rowerowych.

Dzięki Superior Rowery oraz Konwa Bike -Leszno miałam przyjemność  przetestowania fulla w trudnym technicznie terenie i muszę przyznać, iż testy wypadły świetnie! Nie sposób nie zauważyć niepodważalnych zalet jazdy na rowerze z pełną amortyzacją. Polecam wszystkim tym, którzy mają nieco gorszą technikę, wybierają szlaki  te bardziej i bardzo wymagające, a także wówczas kiedy mamy ‘gorszy’ dzień, czy też jesteśmy podmęczeni.

Zaletą fulla niewątpliwie są dwa amortyzatory, przedni oraz tylni.  Zapewniające lepszy komfort jazdy, dzięki stopniowanej blokadzie regulującej skok amortyzatora -adekwatnej do poziomu trudności technicznej trasy.  Dla przykładu wybierając trudniejszą trasę można odpiąć całą blokadę umożliwiając najwyższy skok amortyzatora. Dzięki czemu dużo łatwiej i płynniej będzie można pokonać wymagający technicznie odcinek, czerpiąc z jazdy większą przyjemność.  Kolarskim slangiem   mówiąc fan będzie i również z jazdy na sztywniaku  (rower bez tylnego amortyzatora) lecz za pewne trzeba będzie bardziej uważać i mocniej koncentrować się nad tym co przed nami, aby nie popełnić żadnego błędu,  bo każdy kamień, korzeń czy jump będzie zdecydowanie bardziej odczuwalny.

Wycieczka rowerowa jak zawsze udana, a wieczorne już rowerownie niezmiennie zakończone zostało wizytą w cukierni w Rogowie.

Do zobaczenia na rowerowych trasach.

Ola

 

0 Odpowiedzi

Zostaw komentarz

Chcesz się dołączyć do dyskusji?
Zapraszam do zostawienia komentarza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *